Witajcie,

Nie byłoby Gotwear, gdyby nie Adam Ziębiński, który w 2003 roku podczas nudnego wykładu na studiach, zachęcił mnie do tego, by zacząć publikować w internecie swoje prace.

Możecie nie wierzyć, ale to były czasy, kiedy w Polsce nikt tak nie szył, a do internetu logowaliśmy się przez modem telefoniczny, połączenia kosztowały miliony talarów i nie było można korzystać do woli, jak teraz.

Tak, wspominam te czasy z łezką w oku, początki były trudne, ale frajda była ogromna. Podglądałam wówczas niemieckie sklepy internetowe i marzyłam o tym, by osiągnąć kiedyś taki poziom umiejętności. Aktualnie mogę chyba powiedzieć, że się to udało, aczkolwiek nadal doskonalę swój warsztat, rozwijam technikę i korzystam z nowych narzędzi.

Adam – dziękuję Ci za ten pomysł, za utworzenie strony i za to że od tylu lat mnie wspierasz. Bez Ciebie nie byłabym tym, kim teraz jestem, nie spełniłabym swoich marzeń i nie poznałabym tylu fantastycznych osób, z którymi obecnie współpracuję i dzielę radość i pasję.

Cóż mogę powiedzieć o sobie… Jestem pasjonatem. Zajmuję się projektowaniem i szyciem na miarę, zgodnie z indywidualnymi preferencjami klientów. Od dziecka lubiłam szyć dla lalek, a pierwsza przeczytana przeze mnie samodzielnie książeczka, to „Tańcowała igła z nitką”. Muszę przyznać, że fatalnie rysuję, dlatego nigdy nie tworzę wykrojów i nie szkicuję swoich projektów, ale to mi w niczym nie przeszkadza, od 14 lat szyję stroje będące odzwierciedleniem swojej wyobraźni i jest to moja największa pasja. Niewiele osób wie o tym, ale dużą przyjemność sprawia mi także tworzenie biżuterii. To relaksujące zajęcie.

Na tej stronie zobaczycie różnorodność i wszechstronność, można tu ujrzeć kolekcje będące odzwierciedleniem kilku moich ulubionych stylów. Znajdziecie gotyk, steampunk, nieco skór, nieco ćwieków, będą także gorsety oraz stroje historyczne. Nie zabraknie kolorowych elfów, ani mrocznych vampów. Będą też elementy biżuterii wykonanej przeze mnie.

Piękne zdjęcia, które możecie podziwiać powstały dzięki współpracy z moimi zdolnymi przyjaciółmi – fotografami, modelkami, modelami, fryzjerami i wizażystkami.

Wstąp do naszej baśni i stań się częścią naszej przygody 🙂

Zapraszam

Julia Widlińska

 

Fotograf: Ania Zarzyńska